Abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší služby, používáme soubory cookies. Souhlasím Informace & Nastavení
CZ EN


Roya Ravanbakhsh

Zakladatelka Happy Heart, Heartfulness lektor

Jmenuji se Roya Ravanbakhsh. Vystudovala jsem magisterský program v oboru ekonomické vědy a mezinárodní management na univerzitě v Bruselu. Od ukončení studia se pohybuji na poli profesionálního obchodu a marketingu již 25 let. V průběhu této doby mě vítr zavál do různých odvětví od maloobchodu, výroby, distribuce, publikování, reklamy, licencování a digitálního prodeje až po marketingový vývoj.

Za posledních 20 let jsem působila jako generální ředitelka v několika marketingových, prodejních a distribučních firmách působících po celé střední Evropě. Jmenuji například Tefal, Salomon, Lagardere média, Walt Disney a Spir Communication.

Nyní se specializuji na firemní diagnostiku. Konkrétně na rozpoznávání silných stránek společnosti, jejích potřeb i nedostatků a také na stanovení řešení a následnou implementaci těchto řešení. Dále se zaměřuji na školení vedoucích manažerů a špičkových obchodních týmů, která vedou k zvyšování výkonnosti společnosti a jejímu růstu. Orientuji se zejména na trhy ve střední Evropě a snažím se, aby můj celkový přístup byl vždy pozitivní a orientovaný především na zákazníka. Hovořím plynule anglicky, francouzsky a česky.

JÁ A HAPPY HEART

Příběh HAPPY HEART se začal odvíjet před 16 lety a je spojen s kouskem mého, osobního příběhu, ve kterém se možná někteří z vás poznají. Tehdy jsem měla rodinu s malými dětmi, byla jsem vytížena opravdu náročnou prací, a navíc jsem pociťovala vnitřně jistou nespokojenost i sama se sebou. Úspěchy v práci, materiální věci ani bohatý společenský život mi dlouhodobé štěstí nepřinášely. Prvotní euforie vždy rychle odcházela a já cítila, že mi stále něco schází. Každý den byl pro mě velmi vysilující, stresující a výbuchy vzteku byly na denním pořádku. Bylo jen otázkou času, kdy se tento stav začne odrážet i na mém psychickém a fyzickém zdraví. V tomto období jsem si uvědomila, že s tím musím začít něco dělat.

Už tenkrát mě překvapilo, že existuje spousta lidí, kteří na tom možná nejsou materiálně tak dobře, přesto jsou daleko šťastnější než já. Proto jsem nejen na doporučení lékaře, ale i ze své vlastní iniciativy začala pátrat po jiné dimenzi štěstí, takové, která nemá materiální podstatu. A právě tenkrát jsem objevila Heartfulness meditace. Meditace srdce mě okouzlila svoji prostou přirozeností, jednoduchostí, a přitom prokázanou účinností. Zaujalo mne, že je praktikuje spousta aktivních a inteligentních lidí, neboť s nimi nejsou spojeny žádné rituály, zákazy, příkazy a efekt je okamžitý.

A tak jsem začala pravidelné praktikovat Heartfulness meditace i já a prospěla tím sobě i svému okolí ?. V relativně krátkém čase jsem na sobě začala pozorovat první pozitiva. Dokázala jsem se rychleji uklidnit po nepříjemném zážitkuPoznala jsem svou opravdovou vnitřní sílu, které jsem si před tím nebyla vědoma a nepoužívala ji. Pro příklad, já, velký klaustrofob, jsem zvládla bez hnutí a relativním klidu 40 minut magnetické rezonance v tunelu. Nebo jsem dokázala zachovat klid i při rozhovoru s rozhněvanou a zuřivou dcerou puberťačkou :-). Zdravotní výhody se po krátkém čase také ukázaly. Méně bolestí hlavy, žaludku, daleko lepší kvalita spánku i razantní snížení počtu nachlazení a chřipek.

Všechno tohle mě přivedlo k myšlence šířit Heartfulness meditace a jejich pozitiva dál. A tak jsme společně s týmem zkušených lektorů založili Happy Heart a snažíme inspirovat všechny, kteří se rozhodli hledat a najít radost a pohodu. Naším cílem je sdílet s vámi praktické zkušenosti, znalosti a dostupné vědecké i duchovní poznatky. Zkrátka vám předávat vše, co nám dělá radost.

Přeji vám, ať je váš život plný světla a lásky.

Roya RAVANBAKHSH